ZP

Letošní ročník konference INSPO 2011 (Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami) konaný v sobotu 19.3.2011 se opět vydařil. Hovořilo se mimo jiné o nových přístupových službách digitální televize, knihovně digitálních dokumentů nebo například o vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Pan Rada vystoupil s přednáškou na téma "Přístupnost dokumentů". Samozřejmě jsme si našli i čas na prohlídku stánků, na kterých se prezentovaly nejrůznější pomůcky a nástroje pro osoby se specifickými potřebami.
Přátelé. Dnes si opět kladu (a nejen já) otázku, co vše si ještě jako zdravotně postižení necháme v této zemi líbit? Jednoznačný útok na důstojnost našeho života; snahy o dehonestaci našich potřeb; asociální vyčlenění ze života; devastace posledních zbytků hmotné pomoci v našem stavu... A dalo by se to charakterizovat daleko tvrději! To je chystaná reforma MPSV. Ano, oni mají 118 lidí ve Sněmovně. Ale my máme 800.000 lidí ve městech, v ulicích a v rodinách. Jsme také lidi a musíme se naučit přestat ze sebe nechat dělat bezmocná rukojmí v nesmyslných hrách současné koalice. Máme také právo na život a na pomoc, pokud ji potřebujeme. To, co se chystá je skutečně počátek něčeho, co by mohlo mít nedozírné následky.

Proto jsme dnes vytvořili iniciativu Legislativní genocida zdravotně postižených v ČR. Naučme se nazývat věci pravými jmény a přestaňme jen nečinně a bezzubě vystrkovat růžky. Pojďme ukázat, že si opravdu NEMOHOU DOVOLIT COKOLIV!

 

Oficiální internetové stránky Michala Rady
WWW:http://www.michalrada.cz E-mail: kancelar@michalrada.cz
Asistentka: Dagmar Hornychová (Telefon: +420 776 221 476 E-mail: asistentka@michalrada.cz)