Internet

Tento týden jsem měl pracovní schůzku se Svatoslavem Novákem, prezidentem ICT Unie. Shodli jsme se mimo jiné na tom, že v současné době aktivity okolo rozvoje e-governmentu poněkud stagnují. Je to způsobeno mnoha faktory, z nichž některé jsou reálné a některé jsou uměle vytvořené. Jako by se snad ani s těmito aktivitami moc nepočítalo.

Situace ještě není tak vážná, ale všichni zainteresovaní by se měli snažit, aby se vážnou nestala. Stojíme v posledním voze českého e-governmentu a čekáme, co s tímto vlakem bude. Měli bychom se rychle chopit řízení a ten vlak rozjet a dát mu jasný směr. Máme stále ještě prakticky jedinečnou a ojedinělou příležitost vytvořit a rozběhnou služby pro nás všechny (a to nejen tolik proklamované základní registry) - máme k tomu ještě chvíli finanční prostředky z Evropské unie a máme šanci to ještě udělat pořádně. Ale musíme s tím vážně pohnout.

Kromě jiného jsem také přislíbil, že se zase budu aktivní práci s tímto sdružením věnovat. Vypadá to, že jsem na tyhle lidi po přestavbě tehdejšího SPISu zanevřel - a to bych byl nerad. Takže, jsem dal slib, že budu na důležitých tématech rád spolupracovat a dokonce budu rád témata k diskusi v této odborné platformě přinášet.

 

Oficiální internetové stránky Michala Rady
WWW:http://www.michalrada.cz E-mail: kancelar@michalrada.cz
Asistentka: Dagmar Hornychová (Telefon: +420 776 221 476 E-mail: asistentka@michalrada.cz)